Powiązane tematycznie książki dla polskiego preppersa

Przygotowani przetrwają

Przygotowani przetrwają - Survival miejski

Bądź przygotowany. Chroń swoją rodzinę i przetrwaj!

Nieujarzmiona natura, atak terrorystyczny albo zwykłe zdarzenie losowe mogą sprawić, że nasz świat skomplikowanych zależności zacznie się rozpadać. Brak prądu, wody w kranie, olbrzymie korki samochodowe. Nieczynne bankomaty, śnieżyce, wichury. Te i wiele innych problemów mogą na nas spaść zupełnie niespodziewanie. Nie możemy im zapobiec, ale możemy być na nie przygotowani. Dowiedz się, o co i jak możesz zadbać wcześniej. Przygotuj się na każdą sytuację awaryjną zarówno w mieście, jak i poza nim. Jakie zapasy warto gromadzić na czarną godzinę? Jak podejmować słuszne decyzje? Co to jest EDC i BOB? Jak oczyszczać wodę i powietrze?

Do drugiego wydania dołączona została folia NRC, niezbędna w wyposażeniu każdego preppersa.

Vademecum survivalowe

książka & ebook Vademecum survivalowe

Zakres tematyczny podręcznika obejmuje survival leśny i miejski, bushcraft, outdoor oraz elementy wojskowego (SERE). To kompendium wiedzy potrzebnej, by przetrwać prawie każdą sytuację.

Z tej książki dowiesz się między innymi, jak: uniknąć niebezpiecznych sytuacji, rozpalić ognisko w deszczu, przetrwać zimną noc w górach, przefiltrować wodę za pomocą gałęzi, przewidzieć załamanie pogody, wydostać się z przerębla i co robić dalej, udzielić sobie samopomocy, uzyskać naturalną aspirynę, zachować się podczas napaści, przetrwać zamieszki w mieście, zjeść posiłek za darmo, przeżyć uwięzienie i uciec, rozwiesić tarp.

Wszystkie porady poparte są wieloletnim doświadczeniem, obserwacjami i dowodami naukowymi.  Niniejsza publikacja została w 100% przygotowana z myślą o polskim czytelniku i naszym kraju.

Sztuczki survivalowe

Sztuczki survivalowe

Poznaj skuteczne i niezbędne UMIEJĘTNOŚCI sztuki przetrwania (survivalu):

  • Metody wydostania się z opresji, np. tonącego samochodu, strzelaniny, pożaru lasu.
  • Jak i z czego wykonać improwizowane ubranie, tymczasowe schronienie czy własną folię NRC.
  • Przygotujesz filtr do wodny i pojemniki do przenoszenia płynów.
  • Sporządzisz lekarstwa, a także pożywienie z owoców lasu, łąki i parku miejskiego.
  • Nauczysz się rozpalać, utrzymać i ukrywać ognisko.
  • Dowiesz się, jak stworzyć nóż i puszkę survivalową z dostępnych akcesoriów życia codziennego.

Napotykasz trudności? Skorzystaj z zawartych w poradniku narzędzi i rad! Obudź w sobie narodową zapobiegliwość i zaradność. Tylko przygotowani przetrwają!