Piotr Czuryłło - Preppers Polska

Piotr Czuryłło

Polski prepper, założyciel najpopularniejszego portalu zajmującego się zagadnieniem przetrwania preppersi.pl oraz forum Polish Preppers Network. Podróżnik, płetwonurek, myśliwy, łowca podwodny, człowiek lasu oraz zwolennik powrotu na łono natury. Prowadzi w różnych częściach świata warsztaty „Przetrwanie” z symulacjami sytuacji awaryjnych. Mieszka z żoną i dziećmi na Warmii (pod Gietrzwałdem) w niewielkiej społeczności preppersów. Czuje się przygotowany na każdy wypadek – konflikt militarny, wybuch nuklearny, zmiany klimatyczne, brak prądu czy epidemie. Na tyłach domu wybudował schron, który odpowiednio zaopatrzył. Oprócz sporych zapasów, posiada swoje grządki z warzywami.

Piotr Czuryłło uważa, że prepering jest bardzo prorodzinny dlatego zadbał o to, by żona i córka potrafiły się obronić i przetrwać w ekstremalnych okolicznościach. Strzelać z łuku potrafi nawet jego kilkuletni synek. Ich dom to prawdziwa twierdza, ale gdy pojawi się zagrożenie, będą gotowi na ewakuacje (ucieczkę) w kilkanaście minut.  Prepering stał się dla niego codzienną filozofią życia. 

W październiku 2019 ukaże się jego pierwsza książka "Vademecum przetrwania" przygotowana z myślą o polskich preppersach.